Monday, 18 December 2017 09:59

Mult succes, Cameron Rundles!

Rate this item
(0 votes)


Comunicat de presă

Clubul sportiv Phoenix Galaţi anunţă încetarea pe cale amiabilă a relaţiilor contractuale cu jucătorul american Cameron Rundles. Conducătorul de joc al echipei noastre a primit o ofertă avantajoasă pe care a decis s-o onoreze.

Rundles a jucat sâmbătă ultimul meci pentru echipa noastră. A avut o ofertă avantajoasă pentru ei şi am decis de comun acord să ne despărţim. Îi mulţumim pentru aportul pe care l-a dat în cele opt jocuri, ne-a ajutat foarte mult şi îi dorim succes la noua sa echipă. Vreau să se înţeleagă bine, avem stabilitatea financiară necesară şi în cel mai scurt timp vom transfera un centru cel puţin la fel de valoros”, a precizat antrenorul Florin Nini.

Conducătorul de joc de peste Ocean a avut ca medii statistice: 18, 88 puncte, 4,75 recuperări, 3 pase decisive şi 16, 25 indice de eficienţă. Rundles va evolua în Belgia pentru Leuven Bears.

Read 2073 times

Mic Dejun Combo

Academia Phoenix

Phoenix TV

Facebook