Wednesday, 02 August 2017 14:13

Sârbul Marko Pavlovic, al doilea jucãtor semnat în aceastã varã

Rate this item
(0 votes)

 

Phoenix a reușit să ajungă la un numitor comun cu Marko Pavlovic, un alt jucător ce a fost component al lotului de seniori la clubul nostru în ediția precedentă de campionat. Dupã ce americanul Tony Gugino, o piesã importantã din angrenaj în sezonul anterior, a semnat un nou contract cu CS Phoenix, același lucru s-a întâmplat și cu sârbul Marko Pavlovic, 32 de ani, 210 cm. Pavlovic este un jucãtor experimentat care a evoluat în carierã pentru echipe din Serbia, Ungaria, Germania, Grecia, Mongolia și România. Jucãtorul originar din Serbia s-a pliat bine în angrenajul pus la punct de antrenorul Florin Nini, reușind în cele șase meciuri în care a îmbrãcat tricoul echipei noastre, ca statistici: 22,5 min, 11, 8 puncte, 5,3 recuperãri și 1,3 pase decisive. Florin Nini: “Ne-am dorit să păstrăm la echipă jucătorii care au confirmat, am început demersurile în acest sens și iată că am reușit să semnăm un nou contract și cu Marko Pavlovic. A fost în finalul sezonului trecut la noi, îl cunoaștem, știm de ce este în stare. Are experiența din care tinerii noștri gălățeni pot învăța și este un jucător pe care ne putem baza în noul sezon, ceea ce nu poate decât să ne bucure”

Read 1424 times

Mic Dejun Combo

Academia Phoenix

Phoenix TV

Facebook