Douã victorii și douã înfrângeri

Rate this item
(0 votes)

Bãieții de la Phoenix LPS Under 14 continuã în faza de clasificare

S-a terminat prima fazã din Campionatul Național de baschet rezervat categoriei Under 14. Cel de-al doilea turneu a avut loc în weekend la București cu participarea echipelor din grupa a 7-a: Phoenix LPS Galați, Cuza Sport Brãila, CSS 5 București, ICED București și organizatoarea turneului, Dinamo CSS 6. Echipa gãlãțeanã pregãtitã de antrenorul Cosmin Șerbãnescu și-a atins scopul, a câștigat douã meciuri și a ocupat locul 3 cu 12 puncte.

Rezultatele înregistrate: 75-49 cu Cuza Sport Brãila, 51-73 cu Dinamo CSS 6 București, 59-70 cu CSS 5 București și 71-19 cu ICED București. Lotul de jucãtori: Cristian Câmpeanu, Rãzvan Vãdeanu, Alexandru Trandafir, Robert Gheorghe, Cosmin Rãcuciu, Alex Șerban, Andrei Cârstiuc, Darius Stoica, toți nãscuți 2004, Mario Oprea, Luca Șerban, Ciprian Șușnea, Vlãduț Ștefan, ultimii patru sunt nãscuți în 2005.

Competiția va continua cu faza de clasificare, un prim turneu fiind programat în perioada 8-10 decembrie, adversarele și locația urmând sã fie stabilite ulterior.

Read 942 times Last modified on Thursday, 16 November 2017 11:02